Италиански грандове ще играят контроли в Австралия през август


Н. Гавазов

Според информация на La Gazzetta dello Sport, Интер, Ювентус, Милан и Палермо ще се срещнат в Австралия през август за серия от предсезонни контроли, включително дербито между Интер и Милан, както и сблъсъка между Интер и Ювентус.

Грандовете от Серия А – Интер, Милан и Ювентус, заедно с отбора от Серия Б Палермо, ще изиграят приятелски срещи в Австралия по време на лятната подготовка.

Очаква се плановете да бъдат официално потвърдени в следващите дни, но програмата вече е уточнена.

Според информацията, дербито между Интер и Милан ще се проведе на стадион Optus Stadium в Пърт на 5 август.

Три дни по-късно, на 8 август, Ювентус ще се изправи срещу Интер на същия стадион. Милан ще продължи подготовката си на друго място и няма да се срещне с "бианконерите“ в Австралия.

На 11 август Ювентус ще играе срещу Палермо, който в момента е воден от легендата на Италия Филипо Индзаги.

Палермо е собственост на City Group, която контролира и австралийския клуб Мелбърн Сити.

Плановете за мач от Серия А между Милан и Комо в Пърт през февруари не се осъществиха, но въпреки това италианският футбол ще достигне до Австралия това лято.

18