Алегри: Трябва да събираме точки, за да останем в четворката


Н. Гавазов

Треньорът на Милан Масимилиано Алегри отказва да обвинява Кристиан Пулишич за грешките му пред вратата срещу Фиорентина и признава, че тества защита от четирима души.

Милан гостува на Комо на Сеск Фабрегас на "Стадио Синигалия“ утре в пренасрочен мач от 16-ия кръг на Серия А.

"Росонерите“ ще пътуват до Комо без контузените Никлас Фюлкруг и Страхиня Павлович, но Рафаел Леао е здрав и се очаква да започне като титуляр.

Милан е непобеден в 18 мача от първенството, но гостува на Комо след две поредни равенства срещу Дженоа и Фиорентина, които се намират в долната половина на таблицата.

"Имаме 40 точки, това са тези, които спечелихме на терена, и това е добра основа. Никой не може да ни ги отнеме“, каза Алегри на пресконференция в сряда.

"Сега трябва да мислим за следващите 19 мача, втората половина на сезона и да събираме точки, за да останем в челната четворка.

Не е Фабрегас срещу Алегри, а Комо срещу Милан. Фабрегас върши отлична работа, това е много деен отбор на Комо, който пресира добре и е технически силен. Той върши страхотна работа, дори и да е треньор само от две или три години.

Трябва да се върнем към това да бъдем малко по-безмилостни по време на мачовете. Има моменти, в които сме малко крехки и в двете фази“, продължи Макс.

"И трябва да подобрим определени игрови ситуации, особено като бъдем по-технически прецизни. Играчите имат страхотно качество, но трябва да бъдат убедени, че са силен отбор“, добави специалистът.

Милан имаше няколко големи шанса да поведе с Пулишич през първото полувреме срещу Фиорентина, но Пиетро Комуцо даде преднина на тосканците през второто полувреме, докато Кристофър Нкунку изравни резултата с гол в последната минута за росонерите.

"В неделя, след 15 минути, вече бяхме вкарали три пъти с Пулишич. Ако вкараш, подходът е правилен, ако не... всичко се оценява по резултата“, отбеляза Алегри.

"Срещу Рома у дома имахме половин час ужас, след което поведохме и през второто полувреме имахме четири или пет възможности за гол. Такъв е футболът. После има неочаквани събития, с които трябва да се справим.

"Ако“ и "но“ не водят доникъде. Ами ако Пулишич бе вкарал три гола във Флоренция... не го направи. Бе вкарвал преди и може би ще вкара отново утре. Трябва да се съсредоточим върху представянето си и да подобрим психическата си концентрация. Втората половина на сезона е и няма повече време за поправяне на грешки“, добави специалистът.

Милан използва предимно система 3-5-2 от началото на сезона, но Алегри тества и защита с четирима играчи в Миланело.

"Това би могло да бъде решение. Мисля за това и работим по въпроса“, призна треньорът на Милан.

"Зависи от момента и характеристиките на наличните играчи. В момента Фюлкруг е аут и ако играех с трима нападатели, нямаше да имам никой на пейката. Във Флоренция успях да направя важни смени. Трябва да избера състав, независимо от системата, който ми позволява да имам и опции на пейката“, смта специалистът.

Милан е втори в класирането на Серия А, а техните съперници Наполи и Интер завършиха зрелищно равенство 2:2 на "Сан Сиро“ в неделя.

"Беше наистина добър мач, те играха добре технически. Интензивността не идва от бягането; бягането е просто компонент, ако топката се движи бързо“, каза Алегри.

"Интензивността идва от топката, не от бягането. Освен през сезон 2022-23, Интер не е завършвал извън челната двойка през последните шест години. Мисля, че Наполи е пропускал Шампионска лига само два пъти през последните 12 години, те наистина вършат много работа“, добави Макс.

79