Лацио спечели само точка срешу Болоня
Лацио стигна само до равенство срещу Болоня - 1:1 в мач от 14-ия кръг на Серия А. Точен за "орлите“ бе Густав Исаксен, като така римляните събраха 19 точки и излязоха на 10-о място, докато "рособлу“, за които вкара Йенс Одгор, са 5-и с 25 точки.
При първия гол Федерико Равалиа първо спаси удар на Матия Дзакани, но топката се върна при Густав Исаксен, който само това и чакаше, за да реализира при добавката за 1:0.
Малко след това обаче Проведел трябваше да прави страхотно спасяване, за да откаже Надир Дзортеа, който бе оставен съвсем сам да стреля. Вратарят на Лацио се намеси, но топката стигна до Йенс Одгор и той изравни с добавка по тревата.
В 79-ата минута Лацио остана с човек по-малко, след като Марио Хила Фуентес получи втори жълт картон и остави отбора си с човек по-малко. До края обаче до нов гол така и не се стигна.
- Лацио постигна споразумение със Сасуоло за Андреа Пинамонти
- Романо Флориани Мусолини дебютира за Лацио на стадиона, открит от прадядо му Бенито Мусолини
- Лацио започна сезона с победа над Болоня
- Лацио избира между Пинамонти и Икарди за нов нападател
- Мантова сензационно отстрани Лацио от Купата на Италия
- Чиро Имобиле сложи край на футболната си кариера на 36 години
- Давиде Фратези ще премине медицински прегледи в Лацио
- Лацио проявява интерес към Хамес Родригес