Юве отново изнерви феновете си
Ювентус си осигури жизненоважна домакинска победа с 2:0 срещу Хелас Верона на "Алианц Арена", придвижвайки се към четвъртото място в класирането на италианската Серия А след края на 27-ми кръг.
Отборът, ръководен от Тиаго Мота, отпразнува тринадесетата си победа за сезона, допълвайки я със същия брой равенства и само едно поражение. Сега "бианконерите" натрупаха 52 точки, изпреварвайки Лацио (50) в надпреварата за квалификацията в Шампионска лига.
Срещата се оказа сериозно изпитание за домакините. Верона последователно осъществяваше контраатакуващи заплахи, което бе предизвикателство за защитата на Ювентус. Мачът остана отворен всякакво развитие, като на моменти, особено в края, торинци трябваше да се бранят. Късните голове илюстрираха оспорвания характер на сблъсъка и въпреки че очакваният разрив беше постигнат, напрежението се задържа до последния съдийски сигнал, задържайки феновете на ръба на местата си.
След безголово първо полувреме, доминирано от домакините, пробивът пристигна в 72-ата минута с брилянтен пас от Андреа Камбиасо. Французинът Кефран Тюрам се вкопчи в него и с мощен ляв удар намери мрежата, за да даде преднина на Ювентус.
В последните мигове на двубоя холандският халф Теун Купмайнерс, подпомаган от белгиеца Самуел Мбангула, добави втори гол, подпечатвайки победата за Ювентус.
Така надпреварата за титлата остава конкурентоспособна, като Интер води в таблицата с 58 точки, следван от Наполи на 57 и Аталанта на 55.
- Автгол и дузпа класираха Юве напред за Купата
- Юве с труден обрат срещу Каляри (видео)
- Юве и Милан се интересуват от Бернардо Силва
- Юве пребори Глимт в последния момент
- Ювентус ще търси първа победа отвъд Полярния кръг
- Спалети: Казах, че амбициите ни са да се борим за Скудетото
- Фиорентина и Юве с незадоволително реми (видео)
- Арсенал преговаря за звезда на Серия А
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]