Гасперини: Опитахме се да победим
Старши-треньорът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини коментира загубата с 2:0 от Интер в полуфиналите за Суперкупата на Италия.
"По никакъв начин не сме пренебрегнали турнира за Суперкупата. Опитахме се да победим, но в такива мачове е важно да не допускаш сериозни грешки, за да имаш шанс. Създадохме положения, някои от които много чисти, като това на Скалвини. Мисля, че в големи периоди от двубоя бяхме равностойни.
Луукман и Де Кетеларе не бяха титуляри, защото не могат да играят в 50 мача по 90 минути. Всички останали, които започнаха, са основни футболисти“, каза Гасперини след края на срещата.
"Най-добрият начин да развиваш играчите е като им даваш шанс да се изявят в подобни мачове. Интер е един от най-силните отбори в Европа и със сигурност ще забележите, че двубои като този са от полза за футболистите“, завърши Гасперини.
- Капело предупреди Интер: Станаха бавни в защита – Леао и Пулишич могат да ги накажат
- Голяма чистка в Интер: четирима си тръгват от „Сан Сиро“
- Скандалът около Бастони не стихва: „Не може да плаща цял живот за една грешка“
- 100 милиона? Битката вече започна
- Комо пропусна да повали Интер – всичко ще се решава на „Сан Сиро“
- Загадъчната красавица от трибуните на „Сан Сиро“ подлуди социалните мрежи
- Комо и Интер ще оставят всичко за реванша
- Арсенал готви мегатрансфер: насочва се към защитник на Интер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]