Конте: Трябва да повишим нивото си
Антонио Конте говори за победата на Наполи над Рома (1:0).
"Преди мача казах на момчетата да не гледат класирането, а да се съсредоточат върху себе си и да подобрят областите, върху които работим. Продължавам да стоя на това, трябва да предприемем редица стъпки, за да повишим нивото си.
Бях доволен от представянето ни в течение на добри 65 минути. Можехме да реализираме повече положения и да играем срещу силен Рома, който има отлични играчи. Трябваше да бъдем по-внимателни при статичните положения, защото това им позволи да ударят гредата. Рома също дебютира под ръководството на нов треньор, така че бяха много мотивирани да се покажат. Все пак трябваше да се справим по-добре в последните 15-20 минути на мача, седяхме твърде дълбоко в защита и сами затруднихме нещата.
Мисля, че първото полувреме на Кварацхелия бе едно от най-добрите, откакто съм в Наполи. Той се завърна от националния отбор с лек проблем с аддуктора и затова не тренираше с пълна сила. Хвича направи каквото трябваше през първото полувреме.
Но когато вкарахме гол, видях, че отборът се нуждае от свежи крака и също така не искаше да рискува с увреждане на мускулите. Той тренира добре и съм много доволен от играта му през първото полувреме. Той имаше възможности за гол, но трябва да продължим да работим заедно и постепенно да се подобряваме“, заяви Конте.
- Наполи направи крачка към място в Шампионска лига
- Наполи преследва място в топ 4 срещу Торино
- Лукаку: Голът след девет месеца бе емоционален момент
- Конте: Това е сезон, който ще нося със себе си
- Лукаку герой в 96-ата минута след драма и автогол на Хьойлунд
- Реника обвини Конте за вълната от контузии в Наполи
- Жена намушка съпруга си след скандал по време на мач на Наполи
- Бивш съдия: Не разбирам защо отмениха гола на Наполи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]