Бонучи говори за трансфера си в Милан


Бившият италиански защитник Леонардо Бонучи говори за трансфера си от Ювентус в Милан през 2017 г.
"Очевидно това нямаше да се случи през 2016 г. поради една причина: Ювентус никога нямаше да ме продаде и по това време всичко бе наред в клуба.
През 2017 г. Монтела (старши треньор на Милан) и Мирабели (спортен директор на Милан) ми се обадиха и казаха: "Трябва да дойдеш при нас, ще станеш капитан на отбора“.
Не исках да напускам Италия. В онези дни, когато вече бях дал принципното си съгласие на Милан, и ПСЖ, и Манчестър Сити ми се обадиха, но аз вече бях дал думата си. Тези клубове направиха ли ми оферта? Да“, съобщи защитникът, цитиран от Sky Sports.
Нека припомним, че Бонучи прекара по-голямата част от кариерата си в Ювентус, а преминаването му в Милан през 2017 г. предизвика буря от агресия срещу него от феновете. Последният клуб на Бонучи бе турският Фенербахче. Играчът се пенсионира в края на миналия сезон.
- Алегри иска Влахович
- Ювентус закупи правата на френски национал
- Джунтоли напусна Ювентус
- Юве разглежда Марко Силва за треньор
- Ювентус ще открие академии в Юве
- Юве започва преговори за завръщане на Конте
- Тудор ще води Юве на клубния Мондиал
- Юве изхвърли Венеция от Серия А и за награда ще играе в Шампионска лига