Лацио нанесе първата загуба на Торино за този сезон (видео)

F.

Торино допусна първа загуба за сезона след домакинско поражение от Лацио с 2:3 в среща от шестия кръг на Серия А. Грешната стъпка на торинци им коства лидерската позиция в класирането, която отстъпиха на градския съперник Ювентус. Торино е втори с 11 точки, една по-малко от водача Ювентус, който вчера спечели с 3:0 при гостуването на Дженоа.

Матео Гендузи изведе Лацио още в 8-а минута, а Булайе Диа удвои преднината на римляните след час игра.

Че Адамс върна един гол за Торино, но тимът така и не успя да стигне поне до частичен обрат.

В самия край двата отбора си размениха по още един гол. Току-що влезлият като резерва Тиджани Нослин направи 3:1 за Лацио с първото си докосване до топката в 89-а минута, а Саул Коко се разписа за Торино с акробатичен удар в добавеното време за крайното 2:3.

С победата Лацио събра 10 точки в актива си и се изкачи на 6-о място в класирането.