Рома спечели 5 от 6 мача след уволнението на Моуриньо
В понеделник, 26 февруари, Рома се оказа по-силен от Торино у дома в мача от 26-ия кръг на италианската Серия А - 3:2. Така римският тим постигна пет победи от шест в първенството след уволнението на португалския специалист Жозе Моуриньо през януари.
Единствената загуба на Рома под ръководството на новия треньор Даниел Де Роси бе на 10 февруари. Това се случи в мача с Интер - 2:4. В следващите пет мача римляните победиха такива отбори като Верона (2:1), Салернитана (2:1), Каляри (4:0), Фрозиноне (3:0) и Торино (3:2).
Рома ще изиграе следващия си мач от лигата в събота, 2 март. Отборът на Де Роси ще срещне Монца като гост в рамките на 27-ия кръг на Серия А.
Да припомним, че Моуриньо води Рома от лятото на 2021 г. По време на престоя си в римския клуб португалецът спечели Лигата на Конференциите на УЕФА и също изведе отбора до финала на Лига Европа. Към момента на уволнението на 61-годишния специалист Рома бе на девето място в класирането на италианската Серия А. Сега римляните са на шесто място.
- Тоти е все по-близо до завръщане в Рома по настояване на Гасперини
- Рома официално откупи Дониел Мален от Астън Вила
- Рома се завърна в Шампионската лига след победа над Верона
- Рома с огромна крачка към Шампионска лига след победа над Лацио
- Астън Вила подготвя офанзива за Матиас Суле след трансфера на Мален в Рома
- Пауло Дибала намекна за раздяла с Рома
- Рома измъкна драматична победа над Парма
- Грандове от Испания и Англия следят защитник на Рома
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]