Ювентус предложи 52 милиона евро за Тевес
От бразилския Коринтианс потвърдиха, че Ювентус е влязъл в борбата за подписа на нападателя на Манчестър Сити Карлос Тевес с колосалното и изненадващо предложение от 45 милиона паунда. Както е известно, аржентинският национал наскоро даде да се разбере, че желае да се завърне в родината си, където се намират двете му деца и поиска от ръководството на „гражданите" да бъде обявен за продажба.
Клубът от Ийстланд реагира веднага, обявявайки цена от 50 милиона паунда за нападателя, за когото преминаването в клуб в континентална Европа изглеждаше единствената алтернатива, докато Коринтианс не излезе с предложение за покупката му - според неофициални източници става дума за оферта от 35 милиона паунда, която не бе потвърдена официално от бразилците.
Ювентус от началото на лятото преследва нападателя на Атлетико Мадрид Агуеро, за когото „дюшекчиите" настояват да получат 45 милиона евро, но който също така е силно свързван и с преминаване в Сити.
Днес, президентът на Коринтианс Андрес Санчес потвърди появилите се вчера слухове, че Ювентус се включва в борбата за подписа на Карлос Тевес, но побърза да заяви, че неговия клуб не смята да увеличава своето предложение, разчитайки основно на това, че аржентинецът не желае да играе в който и да е европейски отбор.
„Нищо не се е променило. Манчестър Сити трябва да реши дали да го продаде или не. Имаме надежди да се преборим за него въпреки, че Ювентус предложи за него 52 милиона евро (Б.ред. - 45млн. паунда). Продължавам да сънувам. Направеното предложение от италианците силно ме изненада, но сега всичко зависи от Сити. Ако аз съм президент на клуба, ще го продам, защото думата на играча трябва да се чува. Вие виждате, че иска ли играч да напусне, той така или иначе го прави. Договорите са за това, да бъдат нарушавани", цитира АР думите на Санчес.
- Карик: Надявам се, че това е само началото
- Гуардиола: По-добрият отбор спечели
- Юнайтед спечели дербито на Манчестър в дебютния мач на Карик (видео)
- Гуардиола: Карик бе изключителен като играч
- Три фактора могат да попречат на трансфера на Холанд в Реал Мадрид
- Ман Сити е близо до трансфер на Гехи
- Ман Сити ще спечели дербито на Олд Трафорд
- Реал Мадрид планира да привлече Холанд през 2026 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]