Интер спечели Купата на Италия! (видео)

F.

Интер спечели своята осма Купа на Италия. Това стана факт след победа с 4:2 над Ювентус в Дерби д'Италия. Двата тима изиграха истински 120-минутен спектакъл на Стадио "Олимпико" в Рим.

В драматичния финал зрителите видяха два пълни обрата, а редовното време завърши 2:2.

Интер се възползва от по-доброто си начало и излезе напред още в 7-ата минута. Николо Барела стреля майсторски по диагонала пред наказателното поле и порази далечния ъгъл на Перин.

След почивката Юве изригна и направи пълен обрат за две минути.

Първо Алваро Мората отклони диагонален удар на Алекс Сандро за 1:1, а после при перфектна контраатака Душан Влахович реализира с добавка, след като първият му удар беше спасен.

В 78-ата минута резервата Леонардо Бонучи направи дузпа срещу Лаутаро Мартинес.  Хакан Чалханоглу стреля абсолютно неспасяемо за 2:2 и прати мача в продължения.

Така при равенство в редовното време мачът влезе в продължения. В тях Иван Перишич отново даде преднина на Интер с гол от дузпа в 98-ата минута след намесата на ВАР, а отново хърватинът оформи крайното 4:2 в 101-ата минута с мощен шут.