Алегри: Предпочитам критики за лоша игра след победи
Старши -треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри коментира победата в мача от 32-ия кръг на италианската Серия А с Каляри (2:1).
"Трябваше да спечелим днес, за да си осигурим четвъртото място. Успяхме. Не обичам да губя, затова предпочитам да бъда критикуван за лоша игра след победи. Никой не помни как играхме в последния кръг. Всички помнеха само, че Интер продължи да се бори за Скудетото. Смешното е, че вие, журналистите, винаги изисквате да играем красиво, но самите вие сте първите, които говорят само за резултата. Обичам да слушам критики, но някои хора прекаляват с тях. Това ме дразни.
Не става въпрос само за Ювентус, а и за футбола като цяло. Надявам се, че в бъдеще хората ще се върнат към обсъждането на основите на играта. Как играч получава топката, как се откъсва от пазача си и др. Италия спечели Световното първенство 4 пъти и има свой собствен стил, но през последните 15 години ние се ръководихме от стила на Гуардиола и не сме забелязали, че той се е променил", заяви Алегри.
- Наполи ще запише трудна победа над Ювентус
- Автгол и дузпа класираха Юве напред за Купата
- Юве с труден обрат срещу Каляри (видео)
- Юве и Милан се интересуват от Бернардо Силва
- Юве пребори Глимт в последния момент
- Ювентус ще търси първа победа отвъд Полярния кръг
- Спалети: Казах, че амбициите ни са да се борим за Скудетото
- Фиорентина и Юве с незадоволително реми (видео)
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]