Юве намери замяна на Дибала в Барса
Ювентус намери заместник на заминаващия се през лятото Пауло Дибала. "Старата дама" планира да привлече нидерландския нападател на Барселона Мемфис Депай, според Superdeporte.
Самият нидерландец смята, че може да не се впише в стратегията на Шави за следващия сезон и вече обмисля варианти за продължаване на кариерата си. Други два италиански клуба, Интер и Милан, също се назовават претенденти за Мемфис.
Припомняме, че Депай играе за Барселона от лятото на 2021 г., където премина като свободен агент от Лион. Депай има 20 мача в Ла Лига този сезон, като отбеляза 10 гола и направи 2 асистенции. Настоящият договор на нидерландеца с клуба е до 30 юни 2023 година.
28-годишният Дибала е играч на Ювентус от 2015 г. Нападателят отбеляза осем гола и направи пет асистенции в 22 мача от Серия А този сезон. Той също има три гола и асистенция в пет мача от Шампионска лига. По-рано бе съобщено, че Дибала ще напусне клуба през лятото с безплатен трансфер.
- Ювентус продаде младия Джовани Дафара на Парма
- Барселона обмисля размяна с Ювентус за Камбиасо
- Ювентус набеляза Омар Мармуш за подсилване на атаката
- Мерих Демирал: Това е най-разочароващият мач в кариерата ми за националния отбор
- Ювентус привлече окончателно Джакомо Фатиканти
- Капело съжалява: Меси ми се изплъзна в Ювентус
- Мартинес иска трансфер в Ювентус
- Ювентус е уверен, че ще привлече Емилиано Мартинес
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]