Скарони: Новият стадион ще бъде завършен до 2027/28
Президентът на Милан Паоло Скарони определи краен срок за изграждането на новия стадион съвместно с Интер и съобщи на местните власти, че е готов да обмисли варианти за изграждане на арена както в самия Милано, така и извън него.
"Ще направим всичко необходимо, за да видим дали най-накрая можем да дадем на града най-модерния стадион, който тези два клуба заслужават. Това не означава, че ако всичко се проточи още по-дълго, няма да разглеждаме други варианти. Предполагам, че проектът ще бъде завършен до сезон 2027/2028, а не по-рано. Ако имаме стадион като този, който проектирахме за Милан, ще можем да увеличим приходите и да инвестираме повече в младите хора“, заяви Скарони.
Отбелязва се, че други клубове и собственици са изправени пред подобни проблеми в Италия поради прекомерна бюрокрация и съпротива срещу мащабни частни проекти. Рома се опитва да построи свой собствен стадион повече от 10 години с малък или никакъв напредък, докато предложението на Фиорентина беше отхвърлено в полза на обновяването на съществуващия стадион "Артемио Франки".
- Милан загуби от Лацио и отпадна от Купата на Италия
- Милан преговаря с Левандовски
- Милан се насочи към 18-годишен нападател на Анже
- Милан победи Лацио с решаващ гол на Леао (видео)
- Милан – Лацио: „Х“-ът е задължителен
- Капело: Милан има проблем, но Алегри ме забавляваше
- Юве и Милан се интересуват от Бернардо Силва
- Рабио: Модрич ме изумява с желанието си да играе всеки ден
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]