Гравина: Юве ще бъде изключен от Серия А, ако участва в Суперлигата
Президентът на Италианската футболна федерация (FIGC) Габриеле Гравина обяви, че Ювентус ще бъде изключен от Серия А, ако стартира проектът на Европейската Суперлига.
"Този договор е само хипотеза, но Ювентус ще бъде изключен от Серия А, ако Суперлигата стане реалност. Суперлигата е грешен отговор на истински проблем. Италия трябва да помисли как да направи лигата по-привлекателна за разширяващите се пазари“, заяви Гравина.
Припомняме, че Суперлигата е формирана от 12 европейски топ клуба: Реал Мадрид, Барселона, Атлетико Мадрид (всички Испания), Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед, Ливърпул, Челси, Арсенал, Тотнъм (всички - Англия), Ювентус, Интер и Милан (всички - Италия). Турнирът трябваше да замени Шампионска лига, но участниците в проекта бяха заплашени от изключване от национални турнири и стартирането се провали.
- Еспозито: Нощи, за които мечтаеш от дете
- Ювентус поиска оставката на шефа на съдиите
- Киву: Направихме необходимото, за да спечелим
- Съдийските експерти определиха като грешка изгонването на Калулу
- Защо Калулу бе изгонен в мача с Интер?
- Спалети бойкотира пресконференцията след мача с Интер
- Интер пречупи Ювентус с късен гол на Зелински
- Интер – Ювентус: Факторът домакинство накланя везните
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]