Наполи запази стопроцентовия си актив след победа над Фиорентина (видео)
Наполи запази стопроцентовия си актив след победа над Фиорентина - 2:1 в двубой от кръга на Серия А.
Половин час след началото домакините излязоха напред в резултата. Лукас Куарта беше намерен с хитро подаване в наказателното поле и от чиста ситуация не пропусна да отбележи.
В 36-ата минута Виктори Осимен се измъкна зад гърба на голмайстора на “виолетовите" Мартинес Куарта и бранителя го фаулира, което доведе до дузпа. Зад топката застана капитанът на тима Лоренцо Инсиние, но Бартломей Драговски успя да спаси изпълнението му. Ървин Лозано обаче се оказа най-съобразителен в наказателното поле и успя да прати отбележи за 1:1.
Само пет минути след началото на второто полувреме Наполи достигна до пълния обрат в резултата. В 50-ата минута Пьотр Желински центрира от пряк свободен удар. Амир Рахмани се измъкна от пазача си и с глава вкара за 2:1. Наполи демонстрира стабилна игра в защита и съхрани крехкия си аванс до последния съдийски сигнал.
Тимът от Неапол събра 21 точки от 7 срещи и е едноличен лидер в Серия А. "Виолетовите" са на пето място с 12 точки.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Жена намушка съпруга си след скандал по време на мач на Наполи
- Бивш съдия: Не разбирам защо отмениха гола на Наполи
- Паладино: Доказахме, че сме сред претендентите за топ 4
- Вратарят на Наполи: Футболът е сериозна работа, иначе по-добре да се заемем с танци
- В Наполи скочиха на съдията на мача с Аталанта
- Аталанта с обрат срещу Наполи след спорно съдийство
- Мактоминей: Футболът става мек
- Анонс на 26-ти кръг на Серия А