Моуриньо отговори на Тоти
58-годишният португалски специалист Жозе Моуриньо, който по-рано оглави Рома, отговори на думите на бившия капитан на римляните Франческо Тоти, който го нарече най-добрият треньор в света.
"Благодаря ви за думите, Франческо, съжалявам, че закъснях с четири години ... Ще бъде удоволствие да ви тренирам", гласи публикацията на Моуриньо в Instagram.
Моуриньо ще започне работа с Рома на 1 юли 2021 г. Преди Тотнъм работи в Манчестър Юнайтед, Челси, Реал Мадрид, Интер, Порто, Униан Лейрия и Бенфика. Според съобщения в медиите, договорът на 58-годишния португалец е подписан за три сезона и включва заплата от 7.5 милиона евро след данъци.
Тоти прекара цялата си кариера в Рома, за която дебютира през сезон 1992/1993 на 16-годишна възраст. За 25 сезона той вкара 307 гола в 786 мача.
- Тоти е все по-близо до завръщане в Рома по настояване на Гасперини
- Рома официално откупи Дониел Мален от Астън Вила
- Рома се завърна в Шампионската лига след победа над Верона
- Рома с огромна крачка към Шампионска лига след победа над Лацио
- Астън Вила подготвя офанзива за Матиас Суле след трансфера на Мален в Рома
- Пауло Дибала намекна за раздяла с Рома
- Рома измъкна драматична победа над Парма
- Грандове от Испания и Англия следят защитник на Рома
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]