Интер остана без победа и срещу Аталанта

F.

За втори път през тази седмица Интер допусна спад в играта си и пропусна да спечели. След като във вторник отстъпи с 2:3 от Реал Мадрид в Шампионската лига, днес тимът на Антонио Конте завърши 1:1 с Аталанта като гост. Така “нерадзурите" остават само с една победа в последните си осем срещи във всички турнири.

И двете попадения днес паднаха след почивката. В 58-ата минута Ашли Йънг центрира превъзходно в наказателното поле, Лаутаро Мартинес стигна до топката и от точката за дузпата с глава я прати точно до дясната греда за 1:0.

След продължителна акция в 79-ата минута кълбото стигна до новото попълнение Алексей Миранчук, който с левия крак реализира първия си гол за тима в качлото - 1:1. До края Аталанта дори можеше да се поздрави и с победата, но Луис Муриел сякаш направи по-трудното и не намери мрежата от около 7-8 метра.

Аталанта остава на пето място в класирането с актив от 13 точки. Интер е шест с пункт по-малко в актива си.