Наполи стартира сезона с победа (видео)

F.

Наполи се измъчи сериозно в гостуването си на Парма, но въпреки това успя да вземе трите точки след победа с 2:0 в първия мач на двата тима от новия сезон в Серия А. Попаденията за тима на Дженаро Гатуро реализираха Дрис Мертенс и Лоренцо Инсиние през второто полувреме.

До 60-ата минута липсваха сериозни положения. Тогава обаче се появи за тима новото попълнение Виктор Осимен, който съживи играта им. В 63-ата минута той принуди Сивоне Якопони да изчисти топката в краката на Дрийс Мертенс, който пък я прати в противниковата мрежа и даде преднина на "партенопеите“.

В 77-ата минута неаполитанци нанесоха своя втори удар. Ървинг Лозано отне топката отдясно и напредна. Мексиканецът опита удар, който вратарят Сепе изби. Там обаче бе Лоренцо Инсинье, който от няколко метра вкара втори гол.