Официално: Ювентус уволни Сари
Ювентус се раздели с наставника Маурисио Сари само ден след напускането на Шампионска лига срещу Лион на фазата на осминафиналите. Бившият бос на Челси и Наполи пое отбора през юни миналата година, като подписа за 3 години, като той изведе отбора до 9-та поредна титла в Италия.
От 2015-16 обаче Юве не бе отпадал от ШЛ преди четвърт-финалите. Официалното становище на Ювентус гласи:
"Ювентус обявява, че Маурисио Сари бе освободен от поста си на треньор на първия отбор. Клубът би искал да благодари на треньора за това, че написа нова страница в историята на Ювентус с победата и 9-ата поредна титла, което е и кулминация на неговото изкачване до върха на дивизиите в италианския футбол."
Според Sky Sports фаворит за поста на Сари е босът на Лацио Симоне Индзаги. Договорът на Индзаги изтича през следващото лято, като той бе спряган за Юве още преди назначаването на Сари. Маурисио Почетино, който стои без работа от напускането на Тотнъм през ноември, също е сочен за един от хората за позицията.
- Киелини: Влахович няма да остане в Италия
- Анди Робъртсън е отказал на Ювентус, за да премине в Тотнъм
- Спалети иска да събере отново Салах и Алисон в Ювентус
- Торино навакса два гола срещу Ювентус в драматично Дерби дела Моле
- Серия А обяви най-добрите футболисти на сезона
- Арсенал следи ситуацията около Душан Влахович
- Фиорентина шокира Юве в Торино и заплете битката за Шампионска лига
- Анонс на 37-ми кръг на Серия А
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]