Галиани нападна италианските участници в Лига Европа
Вицепрезидентът на Милан Адриано Галиани нападна италианските участници в Лига Европа, заявявайки, че „благодарение" на тях Италия ще има само трима участника в Шампионската лига от догодина. Както е известно, Ювентус, Сампдория и Палермо отпаднаха от груповата фаза на втория по значимост турнир в Европа, което ще се отрази негативно за Италия в битката и с немския футбол за това, коя от двете страни заслужава едно място повече в Шампионсклата лига.
„Италианските отбори отпаднаха от Лига Европа и ние от 2012 година ще имаме само два отбора, които ще се класират директно за Шампионската лига, а третият ще преминава през ситото на квалификациите. Това е в ущърб на нашия футбол. За всичко това ние трябва да сме „благодарни" на отборите които отпаднаха от турнира", заяви Галиани за Sky Italia.
В същото време вицепрезидентът на Милан не пропусна да отбележи, че ще стиска палци на Интер в борбата му за спечелване на Световното клубно първенство.
„Разбира се, че казвам Форца Интер! Ние сме съперници в Серия А, но на международното поле те са италиански отбор и аз напълно ги подкрепям. Ще им стискам палци и ще се надявам да спечелят Световното", завършва босът.
- Алегри: Майнян ни опази живи
- Милан с обрат срещу Комо
- Милан ще обяви новия договор на Майнян в следващите дни
- Милан ще се препъне край езерото Комо
- Алегри: Трябва да събираме точки, за да останем в четворката
- Нкунку спаси точката за Милан срещу Фиорентина
- Синът на Ибра смени Милан с Аякс
- Милан няма да сбърка срещу Фиорентина
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]