Спряха Серия А заради коронавируса
В понеделник, 9 март, италианският премиер Джузепе Конте обяви, че всички спортни събития в страната, включително Серия А, ще бъдат прекратени поради епидемията от коронавирус.
Това решение е взето заради значителното увеличение на болните пациенти през изминалия ден - 1598 души.
Освен това, ограниченията, които преди се прилагаха само за регионите около Ломбардия до 3 април, сега ще се прилагат в цяла Италия.
"Няма повече време. Цифрите показват значително увеличение на инфекциозността и смъртността. Ще подпиша ново постановление, което може да се обобщи в едно изречение: "Оставам вкъщи". Имаме и по-строги мерки за спортните събития. Серия А и всички турнири са спрени. Фенове трябва да приеме това", заяви Джузепе Конте на пресконференция.
- Астън Вила е отправила запитване за Лофтъс-Чийк
- Алегри: На половината път сме
- Милан победи Лече с гол на Фюлкруг
- Милан – Лече: Тежка вечер за вратаря Фалконе
- Фабрегас: Поздравяваме Милан, отделните играчи спечелиха мача
- Галатасарай отправи оферта за Фофана
- Алегри: Майнян ни опази живи
- Милан с обрат срещу Комо
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]