Де Лигт: Диетата на Сари? Не се учудвам на нищо
Защитникът на Ювентус Матейс де Лигт говори за адаптация си в италианския клуб.
"Критиката е част от живота на защитника. Разбира се, не исках Интер да получи дузпа заради мен, но основното е, че спечелихме.
Най-важното, което научих в Ювентус, е самоувереността. В началото бях твърде нервен и мислех как да избегна грешките. Никога преди не съм играл така. Но след мача с Атлетико аз преразгледах отношението си. Сега излизам на терена със самочувствие.
Диетата, на която Сари уж ме постави? Това е някаква щура история. Но не се учудвам на нищо. Знам какво мога да направя добре и какво правя неправилно. Всеки човек се нуждае от време, за да се адаптира. Ювентус имат отлични защитници, Бонучи и Киелини, поради което те играеха през цялото време. Получих шанс заради контузията на Киелини, но това също е предизвикателство", заяви Де Лигт.
- Конте: Играчите ми дадоха всичко от себе си
- Юве доминира срещу Наполи и взе дербито с убедителен успех
- Ювентус ще се справи с изтощен Наполи
- Ювентус се интересува от защитник на Севиля
- Спалети: Труден мач
- Ювентус не сбърка срещу Бенфика
- Палас иска 35 млн. за Матета
- Ювентус ще излъже Бенфика
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]