Римските грандове с издънки в кръга на Серия А (видео)

F.

Болоня и Лацио завършиха наравно 2:2 в интересна среща от 7-ия кръг на италианската Серия А. "Римските орли" могат да са доволни от точката, тъй като на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка успяха да изравнят. В самия край обаче изпуснаха дузпа, с която можеха да вземат всичките точки.

Ладислав Кречи откри в 21-та минута, а само три по-късно Чиро Имобиле изравни. В 31-та Родриго Паласио донесе нов аванс на домакините преди Имобиле отново да върне равенството в 39-та минута. След почивката играта стана доста груба, като Лукас Лейва от Лацио и Гари Медел от Болоня бяха изгонени, а Хоаким Корея в самия край изпусна дузпа.

Резултатът оставя Лацио на шестата позиция с актив от 11 точки - на седем зад лидера Интер, който е с мач по-малко.

Другият тим от столицата - Рома също стигна само до равенство в мача си от този кръг. "Вълците" завършиха наравно 1:1 с Каляри. Жоао Педро откри за гостите от дузпа в 26-та минута, а с автогол на Лука Капители в 31-та минута бе оформен крайни я резултат. Така Рома е на пето място с актив от 12 точки.