Мерет: Обожавах Буфон
Вратарят на Наполи и на италианския национален отбор Алекс Мерет заяви, че му е приятно да чува похвали от бившия страж на "Скуадра Адзура" Джанлуиджи Буфон.
"Много съм доволен. Такива добри думи, произнесени от най-добрия вратар в света, са голяма чест. Те са стимул за по-нататъшен растеж. Обожавах Буфон, когато все още бях тийнейджър. Благодарение на него станах вратар. Италианската школа на вратарите винаги е била на много високо ниво. Работя върху себе си. Да видим какво ще се случи след това.
По-късно започнах да харесвам Ханданович. Сега той ми се струва най-добрият в първенството на Италия. Също така ми харесва и Облак. Опитвам се да възприема най-добрите качества на най-силните вратари", заяви Мерет.
- Де Лаурентис иска да предложи дългосрочен договор на Конте
- Наполи се интересува от крило на Реал Мадрид
- Лацио може да подпише с легенда на Наполи
- Наполи стана с 10 млн. по-богат от спечелването на Суперкупата
- Италиано: Болоня направи всичко, но Наполи е фантастичен
- Конте: Наполи е безупречен, но не е готов да доминира в Серия А
- Наполи спечели Суперкупата на Италия
- Мактоминей: Мит е, че играчите стават по-добри след напускане на Ман Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]