Спалети: Искат VAR, а после се оплакват, че играта се бави
Старши-треньорът на Интер Лучано Спалети, след мача от 14-ия кръг на Серия А с Рома, коментира факта, че VAR не е използван в някои спорни епизоди. Напомняме, че съдията подмина ситуация в срещата, при която Никола Дзаньоло бе съборен в наказателното поле на миланския отбор. Претенциите на "вълците" за използване на системата за видеопомощ на съдиите също не бяха уважени.
"Казаха ни, че ако ситуацията е 50 до 50, тогава епизодът трябва да бъде ревизиран. Но тогава хората започват да се оплакват, че има твърде много инциденти и това забавя играта.
Роки взе много добри решения, включително и да ме изгони, защото прекалено бурно реагирах на тъчлинията. Имахме обещаваща контраатака, той я прекъсна и аз изгубих самоконтрол. Всичко е справедливо.
Рома не е лесен противник. Щеше да играем по-добре, ако повече подаваме, отколкото да правим дълги пасове. Мисля, че мачът бе интересен и двата отбора спечелиха ценни точки", заяви Спалети.
- Интер без проблеми срещу Комо, Фиорентина удари на камък със Сасуоло
- Интер – Комо: Оспорван мач, под 2.5 гола
- Маркюс Тюрам класира Интер на 1/4-финал
- Страхотен Лаутаро Мартинес върна настроението в Интер
- Интер ще се завърне на победния път
- Симеоне: Планът бе да въвлечем съперника в играта си
- Диего Симеоне: Победата е резултат от колективните усилия
- Симеоне: Мога да си представя, че един ден ще тренирам Интер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]