Лацио стигна само до точка срещу Сасуоло

F.

Сасуоло и Лацио не излъчиха победител помежду си в среща от 12-ия кръг на Серия А. Двата отбора завършиха при резултат 1:1 на стадион “Мапей". Най-интересно бе през първото полувреме, когато паднаха и двете попадения.

Гостите от Рим поведоха още в 8-ата минута с гол на Марко Пароло, който бе най-съобразителен в наказателното при блокиран удар на Луис Алберто от защитник на Сасуоло.

Сасуоло обаче отвърна светкавично. Само четвърт час след началото на мача Пол Лирола центрира перфектно от десния фланг и качи топката на главата на Джанмарко Ферари, който с перфектно изпълнение проби мрежата на Лацио за 1:1. След почивката имаше още положения, но в крайна сметка до нов гол не се стигна.

След днешния мач футболистите на Симоне Индзаги се изкачиха до 4-ото място във временното класиране, даващо право на участие в Шампионска лига. Това обаче може да бъде променено след днешната среща между петия Милан и шампиона Ювентус. Сасуоло пък е 7-и с актив от 19 точки.