Класически Фиорентина удари Наполи - титлата е все по-близо до Юве

Л. Михайлов

Фиорентина се наложи с класическото 3:0 над Наполи на своя стадион "Артемио Франки" във Флоренция в мач от 35-ия кръг на Серия А. Джовани Симеоне бе точен в 34-ата минута, а в 62-ата отново той направи резултата 2:0. В последните секунди на срещата синът на Диего Симеоне оформи своя хеттрик и класическата победа на домакините.

Все пак трябва да се отбележи, че с ключово значение за крайния резултат бе и ранният червен картон на Калиду Кулибали, който още в 8-ата минута остави гостите от Неапол с 10 души на терена, след като извърши нарушение срещу героя за домакините Симеоне.

Така за тима на Маурицио Сари остава разочарованието, че след този резултат шансовете за титлата вече са нищожни. Българският защитник Петко Христов остана на скамейката на резервите на "виолетовите", които три кръга преди края са осми в класирането с 54 точки. Наполи е втори с 84 пункта и трябва да разчита на чудо в оставащите до края срещи, за да изпревари лидера Ювентус, който от своя страна е с 88 точки.