Наполи с труден успех над Дженоа. Лацио спечели само точка срещу Болоня (видео)
Наполи записа трудна победа с 1:0 над гостуващия Дженоа в мач от 29-ия кръг на Серия А. Така неаполитанците успяха да съкратят аванса на лидера в класирането Ювентус на 2 точки, след като "Старата госпожа" вчера изненадващо не успя да прекърши СПАЛ 2013 като гост (0:0).
Българският нападател Андрей Гълъбинов бе титуляр за гостите и направи добър мач, но така и не успя да помогне на тима си да стигне поне до точката. Иначе единственото попадение падна в 72-ата минута, когато Раул Албиол бе точен, разписвайки се с глава след центриране от корнер на Хосе Кайехон.
В друг интересен мач, игран по същото време, Лацио и Болоня не успяха да излъчат победител, завършвайки наравно - 1:1. Гостите откриха резултата още в 3-ата минута, когато Симоне Верди се възползва от рикоширала топка и веднага я чукна във вратата от близко разстояние - 1:0. След малко повече от 10 минути Лукас Лейва изравни, като това се оказа и последен гол в този мач.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Наполи активира клаузата за Алиссон Сантос
- Руди Гарсия: Най-важното е, че Де Бройне е щастлив в националния отбор
- Официално: Наполи се раздели с Антонио Конте
- Бивш шеф на Наполи нападна Де Брюйне: С възрастта краката отслабват, но езикът става по-дълъг
- Наполи откупи окончателно Расмус Хойлунд от Ман Юнайтед
- Две години, една титла и още една раздяла
- Де Брюйне: Радвам се, че Конте си тръгна от Наполи
- Лукаку: В по-добра форма съм, отколкото преди Мондиал 2022
ЗА АВТОРА
Виктор Мухарски е роден на 27 ноември 1988 година в град София. Завършва Факултет по журналистика и масова комуникация на Софийски университет "Св. Климент Охридски". Работи като спортен журналист от 2007-а година. [...]