Дженоа си тръгна с трите точки от Рим (видео)

Дженоа се наложи с 2:1 като гост на Лацио в среща от 23-ия кръг на Серия А. Силен мач за гостите изигра българският играч Андрей Гълъбинов, който се отчете с асистенция.

Двата тима си размениха по един бърз гол в началото на втората част. Бившият играч на "орлите" Горан Пандев откри резултата, разписвайки се за гостите в 55-ата минута, а асистенцията бе на българския национал.

Радостта на Дженоа обаче бързо бе помрачена, тъй като Марко Пароло възстанови равенството в 59-ата минута. В добавеното време Диего Лаксалт засече хубаво центриране на свой съотборник и прати кълбото в мрежата, оформяйки крайния резултат. Иначе десетина минути преди втория гол Лаксалт пак бе пратил топката във вратата на домакините, но реферът отмени този гол след видеонаблюдение.

В последните секунди топката се удари в ръката на играч на Дженоа в наказателното поле и "римляните" поискаха дузпа, но реферът направо взе решение да свири последен съдийски сигнал.