Кротоне се спаси след победа над Лацио

F.

Кротоне се спаси от изпадне, след като тази вечер се наложи над Лацио с 3:1. Домакиите следяха изкъсо и срещата на Емполи, който загуби с 1:2 при визитата си на Палермо.

В 14-ата минута Маркус Роден намери Андреа Налини в наказателното поле и той с прецизен удар направи 1:0. В 22-та минута Андреа Барберис центрира от пряк свободен удар и Диего Фалчинели с глава прониза стража на Лацио за втори път - 2:0. Малко след това Марио Сампризи събори съперник в наказателното поле и реферът даде дузпа. От 11-те метра Чиро Имобиле превърна дузпата в гол за 1:2.

Малко преди почивката Бастош получи втори жълт картон и остави тима си с човек по-малко. В 60-та минута Джанмарко Ферари намери перфектно Андреа Налини с глава и той се разписа за крайното 3:1. Българският играч на Кротоне Александър Тонев игра 90 минути за своя тим. В другия мач - Ивайло Чочев бе титуляр до края за своя Палермо.