Интер взе дербито срещу Фиорентина (видео)
Интер постигна първа победа под ръководството на новия треньор Стефано Пиоли. Това стана факт в дербито срещу Фиорентина, в което "нерадзурите" надделяха у дома с 4:2 над "виолетовите", а двубоят бе от програмата на 14-ия кръг на Серия А.
До 19-ата минута миланци вече бяха повели с класическото 3:0. Марсело Брозович откри резултата още в 3-ата минута, наказвайки грешка на противников защитник. Антонио Кандрева в 9-ата минута покачи на 2:0. Икарди подаде успоредно на вратата, където Чиприан Татарушану изби, но топката попадна у Антонио Кандрева, който бе точен с удар отблизо.
В 19-ата минута Кандрева напредна и намери Икарди, който се справи със защитата на съперника и с мощен удар се разписа за 3:0. В 37-ата минута Никола Калинич се разписа за гостите, но малко след това Гонсало Родригес беше изгонен от игра с директен червен картон.
След почивката Йосип Иличич (62) вкара нов гол за Фиорентина, но в продължението Икарди оформи крайния резултат.
С победата си тази вечер Интер събра 21 точки и се изкачи на 8-мо място в класирането, докато възпитаниците на Пауло Соуса се смъкнаха на 9-та позиция с 20 пункта.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Серия А е едва четвърта по приходи
- Киву ще поднови договора си с Интер до 2028 година
- Дел Пиеро: Интер бе посредствен, Юве е изправен пред титанично изпитание
- Барела: Бодьо/Глимт заслужи да продължи, нашата цел е Скудетото
- Киву: Бодьо/Глимт имаше повече енергия
- Треньорът на Бодьо: Зад това стоят доста хора
- Бодьо/Глимт отново удари Интер и го изхвърли от Шампионска лига
- Барселона следи внимателно защитника на Интер Бастони