Интер измъкна точка от дербито с Милан

F.

Милан и Интер не успяха да се победят, завършвайки наравно - 2:2 в голямото дерби, което бе от програмата на 13-ия кръг на Серия А. Феновете на "червено-черните" направиха мащабна хореография, посветена на собственика Силвио Берлускони. На специален банер Берлускони е изобразен с трофеи, които Милан е спечелил по време на неговото управление. Берлускони придобива клуба през 1986 г. Оттогава насам "росонерите" спечелиха 28 трофея. Както вече стана ясно, през август италианският холдинг "Фининвест" на семейството на Берлускони постигна споразумение за продажбата на клуба с китайски инвеститори.

Първата част на днешния мач вървеше към нулево равенство, но все пак резултатът бе открит в 43-ата минута. Сусо порази противниковата врата след асистенция на Джакомо Бонавентура.

В 53-ата минута обаче символичните гости изравниха със също толкова хубаво попадение на Антонио Кандрева. Отново Сусо в 58-ата минута бе точен за 2:1 за "росонерите". Този път головия пас бе на Карлос Бака.

Играчите на Милан вече докосваха победата, но в крайна сметка тя им се изплъзна в края на двубоя. Във втората минута на даденото продължение, когато след изпълнение на ъглов удар топката попадна към задната греда, където дебнеше Иван Перишич, който се реваншира за пропуските си, които бе направил по-рано в мача и този път отблизо бе точен и изравни, оформяйки крайния резултат.