Аталанта измъкна трите точки от Интер, Наполи без проблеми срещу Кротоне

Аталанта се наложи над Интер с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Серия А. Домакините откриха резултата още в 10-ата минута, след като Андреа Масиело бе точен с глава, оползотворявайки подаване на Ясмин Къртич. Едер изравни от фаул в 50-ата минута, след асистенция на Марсело Брозович. Срещата вървеше към равенство, но две минути преди края Маурисио Пиниля от дузпа оформи крайния резултат.

В друг интересен мач, игран по същото време Наполи се наложи с 2:1 като гост на Кротоне. Александър Тонев бе титуляр за домакините, но бе заменен малко след почивката от Сими. През първата част неаполитанци бяха повели чрез Кайехон в 17-ата минута, а в 33-ата Никола Максимович удвои. Почетното попадение бе дело на Роси минута преди края на редовното време.