Барселона е готов да плати на Неймар не повече от 15 млн.
Барселона отправи към Неймар финално предложение за продължаване на договора. Според източника на информацията, ръководството на каталунците е потвърдило, че е готово да даде на 24-годишния бразилец заплата от не повече от 15 милиона евро на година.
В Барселона са на мнение, че Неймар е втора звезда след Лионел Меси, който трябва да остане най-заплатен в състава на каталунците.
В момента Неймар получава по 9 милиона евро на година, а опцията за откупване на договора му е в размер на 192 милиона евро.
По-рано стана известно, че Реал Мадрид предлага на нападателя шестгодишен договор със заплата 15 милиона евро. ПСЖ пък е готов да даде на Неймар 18.5 милиона евро на година, но тази сума може да нарасне на 28 милиона с отчитане на бонусите. Предложението на Манчестър Юнайтед е 17 милиона евро на сезон.
Съобщава се, че бащата на Неймар и неговия агент активно съветват бразилеца да напусне Барселона и да приеме едно от трите предложения.
Действащият договор между нападателя и Барселона е до 2018 година.
- Барселона пречупи Еспаньол и направи решителна крачка към титлата
- Барса предлага нов договор на Лева при по-ниска заплата
- Ямал получил леко разтежение, но ще е на линия за дербито с Еспаньол
- Вечната война
- Бастони не желае да напуска Интер, въпреки интереса на Барса
- Барса ще спечели каталунското дерби
- Арбелоа: Реал ще се бори до край за титлата в Ла Лига
- В Интер се усмихнали на оценката на Барса за Бастони
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]