Барса се класира на финала на Световното клубно първенство
Барселона се класира за финала на Световното клубно първенство след победа с 3:0 над азиатския шампион Гуанжоу Евъргранд в Йокохама. В герой за своя тим се превърна Луис Суарес, който реализира и трите попадения в днешната среща.
Уругваецът откри резултата в 39-ата минута, а пет минути след почивката удвои аванса на своя тим. В 67-ата той се разписа и от дузпа и по този начин оформи своя хеттрик. По този начин Суарес стана първият уругваец с гол в тази надпревара и стана първият играч, който бележи хеттрик от създаването на турнира.
Мачът бе помрачен от тежката контузия на Жен Зоу, който счупи глезен след контакт с Дани Алвеш в 33-ата минута. На финала в неделя Барса ще се изправи срещу южноамериканския представител Ривър Плейт.
- Гризман се подигра на Барселона след елиминацията: Тази снимка твърде жестока ли е?
- Артуро Видал: Измислиха VAR, за да не може Реал Мадрид да краде
- Педри след отпадането на Барса: Дадохме всичко и бяхме много близо
- Барса увеличи тавана на заплатите след сделка за VIP местата на „Камп Ноу“
- Деко след отпадането на Барса: С този дух можем да мечтаем за велики неща
- Коке засипа Педри с похвали: Той е настоящето и бъдещето на Испания
- Нови проблеми за Барселона: Флик ядосан заради серия от контузии
- Флик: Барселона игра силно, но отпадането боли
280