Реал нанесе първа загуба на Селта за този сезон (видео)
Реал Мадрид нанесе първо поражение на Селта, след като днес се наложиха над този съперник с 3:1 в мач от 9-ия кръг на Ла Лига. На "Балаидос" Кристиано Роналдо откри резултата в 8-ата минута, наказвайки грешка в отбраната на домакините. В 23-ата минута Данило удвои аванса на мадридчани, като това стана отново с помощта на защитниците на "небесносините".
Кейлор Навас бе един от големите герои за кралския тим след поредица от силни спасявания. В 58-та минута Селта остана с човек по-малко, след като Густаво Кабрал бе изгонен за втори жълт картон. Иначе Нолито все пак върна интригата с гол в 85-ата минута, а в 95-ата Марсело затвърди победата на Реал.
С успеха Реал Мадрид стана едноличен лидер в класирането с актив от 21 точки, докато Селта остава на второто място с 18. Толкова има и третият Барселона, но каталунците са с мач по-малко.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Моуриньо: Бих изиграл отново финала на Лига Европа, но без Антъни Тейлър
- Реал Мадрид е близо до завръщането на Нико Пас
- Винисиус влезе в елитна компания с историческо постижение за Бразилия
- Винисиус: Знаех, че отново ще блестя с екипа на Бразилия
- Байерн подготвя нов договор за Майкъл Олисе, за да спре интереса на Реал Мадрид
- Естер Експосито отвърна на критиците: Феминизмът не означава да спреш да танцуваш
- Парагвай с жалба до ФИФА срещу Белингам заради спорен инцидент на Мондиал 2026
- Перес подготвя историческа промяна в собствеността на Реал Мадрид