Бенитес отказал на Реал през 2009 година
Президентът на Реал Мадрид Флорентино Перес призна, че е искал да получи Рафаел Бенитес още когато специалистът е тренирал Ливърпул. Тогава обаче Рафа е предпочел да остане на "Анфийлд", с лед това той тренира Интер, Челси и Наполи.
"Рафа Бенитес е най-добрият треньор за Мадрид към момент. Той познава културата на клуба, неговите ценности, тук той се чувства в свои води. Мислех за него през 2009 година и му предложих работа. Обстоятелствата не му позволиха това да се случи, тъй като той продължи работата си с Ливърпул и нямаше как да избяга от тях. Бенитес е испанец, мадридист", заяви Перес.
- Гюлер с исторически гол от 70 метра, Реал Мадрид разгроми Елче
- Гуардиола защити избора си на състав след тежката загуба от Реал
- Арбелоа: Мбапе се възстановява добре и може да играе срещу Манчестър Сити
- Арбелоа: Убеден съм, че Мбапе ще бъде готов за реванша със Сити
- Жереми Доку: Ако Реал може да вкара три, можем и ние
- Валверде: Насладих се на играта
- Реал Мадрид ще отнесе и Елче
- Гуардиола: Нямаме много шансове срещу Реал, но ще опитаме всичко
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]