Sport: Барселона и Тиаго Силва положиха основите на бъдещото си сътрудничество
След няколко седмици на усилени преговори, Барселона и Тиаго Силва стигнаха до относително споразумение за личните условия на футболиста, съобщава каталунското издание Sport. Това е само първата стъпка по привличането на бразилеца, но тя трябваше да бъде направена, преди да бъдат започнати официалните разговори с Пари Сен Жермен за стойността на трансфера.
Медията твърди, че Барселона и Силва са положили основите на бъдещото си сътрудничество, което се изразява в сключване на петгодишен договор, според който заплатата му ще расте прогресивно, както е с Шави и Иниеста. В контракта ще има записани и специални бонуси в зависимост от представянето на футболиста. За да стигнат до споразумението, двете страни са направили сериозни отстъпки.
Тиаго Силва е приел намаление на заплатата, именно заради горепосочените премии и дългосрочния договор.
Сега Тиаго трябва да се срещне със старши-треньора Лоран Блан и собственика на ПСЖ Насер Ал-Хелайфи, на който да заяви своето желание да напусне.
От друга страна, тепърва двата клуба ще започнат преговори за трансфера на Силва, за който парижани платиха миналата година 42 милиона евро - с десет повече от сумата, която сега каталунците възнамеряват да предложат.
В същото време Sport твърди, че Барселона трябва да е готов за всякакви изненади. Ако преговорите с ПСЖ се провалят, клубът ще се насочи към Давид Луис от Челси или други имена.
- Барса увеличи тавана на заплатите след сделка за VIP местата на „Камп Ноу“
- Деко след отпадането на Барса: С този дух можем да мечтаем за велики неща
- Коке засипа Педри с похвали: Той е настоящето и бъдещето на Испания
- Нови проблеми за Барселона: Флик ядосан заради серия от контузии
- Флик: Барселона игра силно, но отпадането боли
- Симеоне: Барселона ни затрудни, но сме доволни – чака ни финал
- Барса бе на крачка от чудото, но Атлетико издържа и е на финал
- Напрежение в Барселона: фенове счупиха стъклото на автобуса на Атлетико
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]