Виланова: В такива дни се гордея, че съм част от Барселона
Старши-треньорът на Барселона Тито Виланова след срещата-реванш за Суперкупата на Испания с Реал Мадрид отбеляза, че загубата не е трагедия за него, а също така похвали своите футболисти за играта им през второто полувреме. Както е известно, първият мач на „Камп Ноу" завърши при резултат 3:2 за каталунците, но снощи на „Сантяго Бернабеу" шампионите победиха с 2:1, което беше достатъчно за триумфа им.
„През второто полувреме ние атакувахме с десет човека. Борихме се до самия край и имахме пет хубави положения. Това беше един от онези дни, в които аз се гордея, че съм част от Барселона", заяви след мача Виланова.
„Реал ни вкара два гола в самото начало. Това стана след наши грешки в отбрана, но така или иначе, ние не изтървахме играта. Не смятам, че бяхме по-зле от съперника си. Разбира се, искахме да победим. Но както вече говорех, няма да правим трагедия от случилото се. Този мач не определя целия сезон. Очакват ни много двубои, трябва да продължаваме да работим. Дани Алвеш? Сметнахме, че за него съществува риск от сериозна травма и поради това го оставихме извън играта", каза още наставника на Барселона.
- Барселона и Манчестър Сити следят датски суперталант
- Барселона влиза в битката за Гвардиол
- Антъни Гордън: След разговора с Флик бях още по-въодушевен
- Незарасналата рана: парижкият финал, който преследва Арсенал и днес
- Антъни Гордън влезе в Топ 10 на най-скъпите трансфери в историята на Барселона
- Журналист от Sport.es разкритикува Барселона за представянето на Антъни Гордън
- Антъни Гордън: Никога няма да забравя Нюкасъл
- Антъни Гордън: Барселона е клубът на мечтите ми
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]