Гол в последната минута донесе равенство на Барса

Бетис и Барселона не успяха да се победят, завършвайки наравно 2:2 в среща от последния 38-и кръг на Примера. Това бе и последен мач на Пеп Гуардиола като наставник на каталунците. Срещата започна добре за гостите, като още в 9-ата минута Серхио Бускетс откри резултата след асистенция на Шави - 0:1. До края на първата част Лео Меси и компяния изпуснаха няколко добри положения за втори гол.

След почивката нещата на терена се промениха. Причина за това бе Дани Алвеш, който бе изгонен за втори жълт картон в 53-ата минута на срещата. Това определено повлия добре на домакините, които стигнаха до пълен обрат в срещата. Рубен Кастро набързо наниза два гол в рамките на 71-ата и 74-ата минута и по този начин даде аванс на своя тим.

В крайна сметка Барса успя да стигне до равенство с гол на Сейду Кейта в добавенето време на срещата. Малко преди него Лео Меси нацели гредата.