Барса се поизпоти срещу Бетис, но стигна до победата

Барселона победи като домакин Бетис с 4:2 в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Преди срещата "каталунците" представиха на своите фенове две отличия. Лео Меси показа спечелената "Златна топка", а капитанът Карлес Пуйол позира пред запалянковците със спечелената световна клубна титла.

Двубоят бе интересен, като се има в предвид, че резултатът бе равен 15 минути преди края на срещата. Чави Ернандес откри за домакините още в 10-ата минута, а само две минути по-късно Лео Меси удвои - 2:0. При второто попадение с асистенция се отчете Алексис Санчес.

До края на първата част гостите успяха да върнат едно попадение. Рубен Кастро се разписа във вратата на Валдес, като стори това в 32-ата минута. След почивката се стигна до изравняване на резултата. В 52-ата минута резервата Роке Санта Крус смълча трибуните на "Камп Ноу" - 2:2.

Играчите Пеп Гуардиола все пак успяха отново да поведат в резултата, като сториха това в 75-ата минута чрез попадение на Алексис Санчес, а Лионел Меси оформи крайното 4:2 в 86-ата минута след изпълнение на дузпа.