Барса се отдалечава от титлата, Еспаньол препъна каталунците

Барселона се отдалечава от четвърта поредна титла след като тази вечер не успя да вземе дербито с Еспаньол. Двата тима завършиха наравно 1:1 в срещата си от 18-ия кръг на Примера. Двубоят започна с няколко добри атаки на домакините, като при една от тях Валдес изби топката от голлинията, а при добавката Пике бе на точното място и предотврати гола.

В 14-ата минута Сеск Фабрегас вкара топката в мрежата на домакините, но голът не беше зачетен заради игра с ръка на Лео Меси.

"Каталунците" пропуснаха още едно добро положение, но в 16-ата минута откриха резултата. Сеск от около 15 метра засече с глава топката и я прати в мрежата за 1:0.

Последва силен удар на Гарсия, но Валдес отново изби. След почивката се стигна до изравнително попадение. Преди това в 77-ата минута Лео Меси нацели гредата.

В 86-ата минута Алваро Васкес оформи крайния резултат - 1:1. Малко преди края на този мач съдията не даде явна дузпа в полза на Барселона след игра с ръка на Жорди Амат, с което ощети "каталунците".