Пти: Ямал ми напомня на Меси
Бившият френски футболист Еманюел Пети говори за нападателя на Барселона Ламин Ямал, сравнявайки го с бившия нападател на "блаугранас“ Лионел Меси . Меси в момента играе за американския клуб Интер Маями.
"Той ми напомня за Меси на десния фланг. Всеки път, когато докосне топката, създава опасност. Обикновено Ламин привлича двама или дори трима противници в наказателното си поле, което отваря пространство за съотборниците му. Ето защо Барса е толкова опасна. С Рафиня и страхотна халфова линия заплахата може да дойде отвсякъде.
Видях много отбори да се опитват да се защитят, като пускат двама или трима играчи срещу Ямал, но това не се получи“, цитира Пети испанското онлайн издание AS.
- Скаути на Реал Мадрид наблюдаваха марокански талант на Мондиал 2026
- Реал Мадрид официално отрече интерес към Майкъл Олисе
- Арда Гюлер се извини на турските фенове след ранното отпадане от Мондиал 2026
- Винисиус: Искам да направя много повече за националния отбор на Бразилия
- Реал Мадрид договори личните условия с Енцо Фернандес
- Кукуреля: Искам да спечеля Шампионската лига с Реал Мадрид
- Реал Мадрид ще получи 20 милиона евро от трансфера на Виктор Муньос в Ливърпул
- Кукурея: Не се замислих за секунда, когато Реал Мадрид ме поиска
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]