Реал загря за Аталанта с победа над Челси

F.

Реал Мадрид победи Челси с 2:1 в Шарлът в третата си и последна контрола на американска земя. Европейските шампиони поемат обратно към дома след успеха над "сините" и две поражения от Милан (0:1) и Барселона (1:2).

В 18-ата минута Браим Диас направи фрапантен пропуск след много груба грешка на Колуил. Секунди по-късно хубава атака на Реал завърши с удар по диагонала на Лукас Васкес и лек рикошет, който допълнително затрудни Йоргенсен. Дани Себасйос се опита да довкара топката, но тя премина голлинията и без негова помощ.

В 27-ата Брахим Диас удвои, а Мадуеке в 39-ата минута върна едно попадение за лондончани. През втората част не паднаха попадения.

Челси остана само с една победа от старта на подготовката - 3:0 над мексиканския Америка, а Реал Мадрид вече мисли за предстоящия сблъсък с Аталанта за Суперкупата на Европа.

След четири дни лондончани ще изиграят последната си лятна проверка преди новия сезон, като съперник е италианският шампион Интер.