Тебас: Мбапе ще бъде играч на Реал Мадрид
Президентът на испанската Ла Лига Хавиер Тебас отговори на въпрос относно трансфера на френския нападател на ПСЖ Килиан Мбапе в Реал Мадрид през лятото.
"Какво се знае за трансфера на Мбапе в Реал Мадрид? Ако вярвате на това, което чух, мога да кажа, че той ще бъде играч на Реал Мадрид с 99,99% вероятност“, заяви Тебас, цитиран от AS.
Имайте предвид, че по-рано бе съобщено, че Килиан вече е подписал договор с Реал до 2029 г. Съобщаваше се, че нападателят е казал на своите съотборници и треньорския щаб на ПСЖ, че ще напусне клуба в края на настоящия сезон. На свой ред президентът на Лос Бланкос Флорентино Перес уведоми треньорския щаб на Карло Анчелоти, че Мбапе ще стане новият играч на Реал Мадрид.
През този сезон Мбапе изигра 39 мача за парижани във всички турнири, в които отбеляза 39 гола и направи осем асистенции. Очакваната цена на футболиста според интернет портала Transfermarkt е 180 милиона евро.
- Реал Мадрид ще прегази Селта Виго
- Марсело: Исках да играя с Мбапе
- Куртоа: Няма проблеми между отбора и треньора
- Реал Мадрид готви доклад за съдийството
- Трент и Камавинга се контузиха
- Мбапе постави нов рекорд
- Класика за Реал, но Александър-Арнолд отново се контузи
- Шаби Алонсо има десет дни, за да спаси работата си
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]