Гуардола: Успехът на Барса се дължи на играчите, а не на мен
Треньорът на Барселона Пеп Гуардиола сподели, че успеха на каталунците не се дължи толкова на добрите му мениджърски качества, а на качествените играчи, които позволиха на тима да спечели 3 пъти Примера и 2 пъти Шампионска лига през последните 3 години. "Барселона би постигнала това и без мен, но аз не бих бил част от това, ако не разчитах на тези невероятни играчи. Не правя нищо различни от другите треньори, независимо в Примера, Сегунда или от по-ниските дивизии."
"Не се смятам за по-добър от другите. Просто си върша работата по най-добри възможен начин. Старая се да бъда искрен с играчите, да не засягам никого и да прилагам идеите си," сподели Пеп Гуардиола в интервю за Sport.
- Педри: Когато Винисиус вземе топката, остава само да се молиш
- Виктор Фонт атакува Лапорта преди изборите в Барселона
- Педри и Феран Торес разкриха строгите глоби на Флик
- Барса очаква още 100 млн. приходи от старта на Barça Hospitality
- Барселона следи внимателно защитника на Интер Бастони
- Лапорта: Социологическият мадридизъм искаше да ни потопи
- Разследват Лапорта за пране на пари и неправомерни комисиони
- Барселона търси нов №9
ЗА АВТОРА
Пламен Пенков е роден в "Градът на 100-те войводи" - Сливен, където преминава голяма част от детството му. Завършва висшето си образование в УНСС - специалност "Икономика". Започва кариерата си във Futbol TV още през 2009 година, като в самото начало се занимава предимно с отразяването на някои от най-интересни футболни срещи за деня. Впоследствие се заема и с изработването на видео репортажи и колажи. [...]