Лапорта: ПСЖ заробва футболистите
Президентът на Барселона Жоан Лапорта говори за договорите на играчите с ПСЖ.
"Кой не харесва Неймар? Той е изключителен футболист. Има договор с ПСЖ, остават му четири-пет години. Играчите, които са подписали договори с клубове като ПСЖ, на практика са се съгласили на робство срещу пари. Държавата стои зад парижкия клуб, те имат много пари.
Ако напусналите играчи се върнат в Барселона, то ще е само безплатно. Ние не можем да извършваме такива трансфери. Дори и да имахме средства, нямаше да го направим. Би било ирационално“, заяви Лапорта.
Припомняме, че ПСЖ стана шампион на Франция в края на сезон 2021/2022. По-рано клубът удължи договора на нападателя Килиан Мбапе, който бе близо до преминаване в Реал Мадрид.
- Барселона няма да сгреши в Страната на баските
- Флик е разочарован от напускането на Педро Фернандес
- Барса спечели 11 поредни мача, втората най-дълга серия в историята
- Педро Фернандес ще плати 6млн., за да напусне Барса
- Флик: Труден мач, отборите от по-долните дивизии са смели
- Тер Щеген ще се присъедини към Хирона
- Пике се подигра с Реал Мадрид
- Флик: Мачовете в Купата на Краля не се печелят с име
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]