Меси донесе победата на Барса срещу Сарагоса (видео)

П. Пенков

Барселона  победи като гост Реал Сарагоса с 2:0 в двубой от осмия кръг на испанската Примера дивисион. Каталунците откриха резултата в 22-та минута благодарение на Лионел Меси. Аржентинецът успя да получи прекрасен пас от съотборника си Давид Вия, след което излезе очи в очи с вратаря на Сарагоса - Антонио Доблас. Меси преодоля без проблеми стража на домакините, като изпрати кълбото в долния десен ъгъл на противниковата врата.

В 66-та минута отново Меси удвой преднината на Барселона. След центриране отляво в наказателното поле на Сарагоса, Кейта успя да шутира, но Доблас парира, кълбото достигна до Андрес Иниеста той също пробва късмета си, топката се удари в противников играч, след което се озова в краката на Меси, който отправи неспасяем шут с левия крак за 0:2.