Барселона обяви за трансфера на Де Йонг
Барселона обяви за трансфера на полузащитника Френки Де Йонг от Аякс за сумата от 75 млн. евро. Още 11 млн. евро са предвидени под формата на бонуси. 21-годишният играч ще завърши сезона в холандския клуб и ще пристигне на “Камп Ноу" през лятото. Договорът му с каталунците е до юни 2024 г.
По-рано се съобщаваше, че ПСЖ, Манчестър Сити и Ювентус се интересуват от Франки.
През този сезон халфът има 28 мача във всички турнири с 4 гола и 1 асистенция. Младият талант е част от националния отбор на Холандия, като има 5 мача за тима.
“С пристигането на Френки Де Йонг ние добавяме талант, младост и стил на Барселона в нашия спортен проект. Убедени сме, че той ще бъде ключова част от нашия тим за години напред. Добре дошъл, Френки!", написа в Туитър клубният президент Жосеп Мария Бартомеу.
- Лапорта: Предстоят най-добрите години в живота ни
- Флик: Трябва да правим някой неща по-добре
- Жоан Лапорта спечели президентските избори в Барселона
- Барселона каза „да“ на титлата в Ла Лига
- Възродителят на Барселона
- Барселона гони четвърта поредна победа в Ла Лига срещу Севиля
- Лапорта нарече трансфера на Дро предателство
- Маркус Рашфорд е близо до дългосрочен договор с Барселона
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]